Víkendová opekačka v KnK

V sobotu 13.06.2015 sa žiaci 3.A vybrali na ďalší nezabudnuteľný výlet v tomto školskom roku. Ráno sme sa stretli na železničnej stanici, nastúpili na vlak, ktorý nás zaviezol do Krásna nad Kysucou. Po príchode sa žiaci najskôr pomaznali s malými čiernymi zajačikmi, s prítulným kocúrikom a nezabudli ani na pstruhy, ktoré si veselo plávali v malej nádrži. Vybrali sme si slaninku, špekačky, pripravili oheň a mohlo sa opekať. Vôňa sa rozniesla do celého okolia. Keď sme zasýtili naše hladné brušká, čakala nás prechádzka do malého lesíka, kde sme si pochutnali na lesných jahodách. Chlapci si voľný čas vypĺňali kopaním lopty v záhrade a na malom dedinskom ihrisku si zahádzali aj na basketbalový kôš. Kým sa oni venovali športovým aktivitám, dievčatá sa ovlažovali v malom potôčiku, pozorovali žubrienky a neskôr sa venovali výrobe indiánskych náhrdelníkov z papradia. Po vyčerpávajúcich aktivitách sme opäť vyhladli a nastal čas grilovania. Pani učiteľka pripravila kuracie stehienka, ktoré sme si dochrumkava ugrilovali v záhradnom krbe. Boli naozaj výborné. Unavení ale šťastní sme sa podvečer vybrali domov. Na stanici na nás už netrpezlivo čakali rodičia. Chvíle strávené v prírode boli pre žiakov veľkým zážitkom.

Mgr. Martina Janeková, žiaci 3.A

 

Zanechať odpoveď