Exkurzia do Modry

Posledný májový štvrtok sme sa o šiestej ráno spred školy vybrali do Modry. Išli sme pohodlným autobusom, takže nikto sa nemohol sťažovať.

Možno by ste čakali, že keď sa išlo tak skoro,  všetci budú sladko spať a pochrapkávať. Určite! Autobus sa celý otriasal smiechom, šušťali vrecká od jedla a žblnkali fľaše s vodami. To si naše drahé pani učiteľky mysleli, že si od nás aspoň na tie tri hodiny (alebo koľko to bolo), čo sme sa do Modry viezli, oddýchnu.

Naša prvá zastávka bola Múzeum Ľudovíta Štúra, keďže si pripomíname 200.  výročie jeho   narodenia. Počas zaujímavého výkladu lektorky o  živote a smrti tohto významného slovenského dejateľa  sme ju pozorne  počúvali a aktívne sa zapájali do diskusie. Na konci prehliadky sme si i prezreli dobový nábytok a dokonca aj Štúrove vlasy. Zub času sa s nimi však trochu pohral,  a tak už neboli hnedé, ale blonďavé.

Tým sa však náš pobyt v Modre nekončil. Na chvíľu sme sa rozbehli do ulíc, kde sa všetci vybrali naraňajkovať (alebo aj naobedovať, keďže už bolo niečo po jedenástej) a kúpiť si možno nejaký malý suvenír.

Potom  sme sa zastavili na hrade Červený Kameň, kde na nás čakala ďalšia milá slečna, ktorá nás po hradných priestoroch povodila a porozprávala o histórii hradu. Bola to zaujímavá prehliadka. Videli sme dobový nábytok, kočiare, tapisérie, či rytiersku sieň.  Dokonca aj park a v ňom pávy. Trochu som sa zľakla ich „spevu“, ale dalo sa zvyknúť si na tie rozkvitnuté sliepky.

Po ďalšej ceste autobusom  sa naša družina  rozpustila v nákupnom  centre v Trenčíne, kde sme opäť naplnili svoje vyhladované žalúdky, prípadne vyprázdnili peňaženky nakupovaním milých drobností.

Dve hodiny ubehli ako voda a my sme sa znova, živí, zdraví, najedení a obťažkaní taškami zišli v dopravnom prostriedku, ktorý nás mal odviezť domov.

Bola to skvelá exkurzia. Určite sa tešíme na ďalšie, ktoré si pre nás naše pani učiteľky Z. Ševčíková a V. Ševecová  pripravia.

Miška Okapalová, 8.C

Zanechať odpoveď