VÝSTAVA JARNÝCH VENČEKOV DETÍ ZO ŠKD- TECHNIKA PAPIEROVÉHO PLETENIA (PEDIGU)

V dňoch od 18.3. do 22.3. sa v priestoroch vestibulu hlavnej budovy našej školy vystavujú jarné venčeky, ktoré vyrábali deti zo Školského klubu.

Dobrovoľníci so všetkých oddelení ŠKD, ktorí mali odvahu si  mohli vyskúšať neľahkú techniku pletenia z papiera, ktorá si vyžaduje dávku trpezlivosti. Poniektorým to išlo ťažšie, kým zo začiatku pochopili, akým spôsobom majú preplietať jednotlivé ruličky, ale nakoniec to s malou pomocou všetci úspešne zvládli. Nedostatky a chybičky sme zakryli naaranžovaním kvetov a všetky venčeky vypadajú úžasne. Teší nás, že sa odvážili aj chlapci, ktorým táto technika išla úplne výborne a takmer bez pomoci. Najviac sa deti tešili na aranžovanie, kde si mohli vybrať z pestrej ponuky kvetov, a najradšej by na dané venčeky dali všetky možné kvety J

Deti sa už nevedia dočkať, kedy si ich budú môcť venčeky zobrať domov a pochváliť sa rodičom.

Keďže táto technika bola náročná pre prváčikov – tí namiesto pletenia pracovali na vyrábaní darčekov pre deti, ktoré sa prídu zapísať do našej školy. Takže všetci sme boli aktívni, aj keď každý iným spôsobom