Američan u šiestakov

Takmer 30 šiestakov sa rozhodlo v apríli povenovať viac angličtine a privítali medzi sebou, pre siedmakov už dobre známeho, Raya z New Yorku.

V dňoch 4.4. až 8.4.2016 sme mali naše vyučovanie obohatené o hodiny s americkým lektorom Rayom Sikorskim. Každý deň počas celého týždňa začínala jedna skupina ráno, tá moja skupina sa stretávala s Američanom posledné tri vyučovacie hodiny.

V pondelok na úvodnej hodine sme sa navzájom predstavili. Ray nám nakreslil mapu USA a každého sa spýtal na naše top miesto, ktoré by sme radi v tejto krajine navštívili. V utorok sme všetci kreslili naše vysnívané domy a potom sme ich predávali. Opisovali sme, kde sa dom nachádza, ako vyzerá, vymenovali sme jeho zariadenie, aké má výhody, poprípade nevýhody. Ray sa na základe nášho opisu rozhodol, či by si dom kúpil alebo nie. V stredu sme si navzájom veštili svoju budúcnosť. Počas poslednej hodiny nám Ray rozdal kartičky, na ktorých boli nakreslené rôzne povolania. Pod každou kresbou bol krátky opis, podľa ktorého sme hádali, aké je to povolanie. Vo štvrtok sme pomenovávali časti ľudského tela a kreslili strašidlá. V piatok sme vytvárali náš spoločný film, ktorý by mohol zabodovať aj v Hollywoode. Na ďalšej hodine sme si otvorili rôzne reštaurácie a všetci sme si vyskúšali povolanie čašníka. Celý týždeň bol veľmi poučný a zaujímavý. Naučili sme sa veľa nových slov, fráz a dôležitých vecí, ktoré neskôr určite využijeme pri komunikácií v anglickom jazyku.  Napísala: Tatiana Ondrušová, 6.B

WP 20160412 20 42 54 Pro - Copy

mixray1

mixray2

Zanechať odpoveď