Andersen v PL škole v Jablunkove

NOC s ANDERSENOM V POĽSKEJ ŠKOLE V JABLUNKOVE

Z Kysuckého Nového Mesta sme vyrazili v prvoaprílový piatok poobede. Po dlhej ceste vlakom i autobusom sme mali pripravenú dobrú večeru a po nej už nasledoval program…

Išli sme do knižnice na workshopy spojené s knihami a rozprávkami. Potom sme sa vrátili do školy a rozdelili sme sa do skupín. V každej skupine boli deti slovenskej, českej a poľskej národnosti – o to to bolo zaujímavejšie! V skupinách sme súťažili a všetky otázky sa týkali rozprávkara Andersena. Tiež sme si zahrali pantomímu, skladali puzzle a písali ďakovné listy pánovi Andersenovi. Nasledovalo troška pohybu alias diskotéka, ktorá nenechala nikoho sedieť na svojom mieste. Potom sme si pochutili na dobrotách a pripravili sme sa na spánok. Spali sme v triedach na karimatkách a v spacákoch, čo bolo tiež dobrodružné. Po krátkom spánku nás už skoro ráno zobudili pani učiteľky Jantošíková a Ochodničanová, ktoré nás po celý čas sprevádzali. Myslím, že táto akcia bola veľmi zaujímavá: strávili sme príjemný piatkový večer a dozvedeli sme sa nové veci o Andersenovi a jeho rozprávkach a aj niekoľko nových českých a poľských slov. Hoci sme domov prišli unavení, lebo sme si skrátili víkendové dni, stálo to za to. Napísala: Tatiana Čurajová, 6.B

mix1pl

mix2pl

mix3pl

Zanechať odpoveď