Medzinárodná NOC S ANDERSENOM v ZŠ Nábrežná

Dnešná digitálna doba príliš nepraje čítaniu kníh a stačí tak málo –  pozitívny príklad. A ten žiakom  našej ZŠ Nábrežná v KNM poskytujeme aj prostredníctvom  medzinárodného podujatia na podporu detského čítania  Noc s Andersenom. Tento mimoriadne obľúbený rozprávkový projekt pre žiakov 5. ročníka sa uskutočnil u nás už ôsmykrát.

Novinkou tohtoročnej Noci s Andersenom v ZŠ Nábrežná bola návšteva  žiakov i pedagógov z partnerských škôl v Jablunkove ( ZŠ Jablunkov, Lesní 190 a ZŠ H. Sienkiewicze s poľským vyučovacím jazykom, Jablunkov).

V atmosfére túžby po poznaní, spolupráce a priateľstva sme strávili ďalšiu nezabudnuteľnú príjemnú noc plnú literatúry, súťaženia, kreslenia, plnú dobrodružstva a utužovania či nadväzovania nových priateľstiev.

Deti počas noci 1.4. 2016 sprevádzalo 9 pedagógov : Mgr. Adriána Ondrejášová, Mgr. Vierka Hmírová, Mgr. Slávka Svrčková, PaedDr. Igor Drexler, Mgr. Alenka Drexlerová,  Mgr. Monika Mojtová (ZŠ Nábrežná) Mgr. Andrea Franková, Mgr. Eva Lysková, Mgr. Blanka Suszka Szczuka (ZŠ Jablunkov).

Veľmi by som chcela aj touto cestou poďakovať ešte raz :   Brass Quartetu pod vedením pána Mgr. Štefana Zábojníka , pracovníčkam mestskej knižnice,  pizzerii Viola, Aďke a Domke,  všetkým maminkám zúčastnených detí , Rodičovskej rade pri ZŠ Nábrežná, zúčastneným kolegom z našej ZŠ i z partnerských škôl, pánom školníkom, vedúcej školskej jedálne a pani kuchárkam, pani upratovačkám, Mgr. Ľ.  Kultánovej, Mgr. O.  Štefankovej a žiakom z 5.C,  ….i všetkým tým, ktorí akokoľvek pomohli.

Dočítania!                                                                    Mgr. Monika Mojtová, organizátorka podujatia 

Noc s AndersenomZSNabreznaKNM 2016

 

1807562 1460561 NSA2logo

Zanechať odpoveď