Angličtina plná zážitkov

Pondelkovú hodinu angličtiny sme strávili celkom netradične. Naše pani učiteľky nás zobrali do mestskej knižnice, kde na nás už čakali Evka a Juraj Mihaldovci, ktorí si pre nás pripravili zaujímavosti a sprostredkovali nám rôzne informácie a fotky z obdobia keď žili vo Veľkej Británii. Tento ostrovný štát má veľa miest, ktoré treba určite navštíviť. Zažiť cestu podmorským tunelom (Chanel Tunnel), previesť v najstaršom metre na svete v Londýne alebo si vychutnať jazdu poschodovým červeným autobusom (Red Double Decker)  – to je priam nevyhnutné keď sa v tejto krajine ocitnete. Okrem svetoznámych pamiatok nás prostredníctvom fotiek previedli miestami, ktoré ožívajú typickým nedeľným piknikom rodín alebo múzeí, ktoré sú väčšinou zdarma. A keď už spomínam parky, vedeli ste že, samotný Londýn je zo 40% tvorený zeleňou, parkmi a záhradami? Ani ja nie. Ale raz by som sa tam chcela pozrieť a vychutnať si posedenie s kamarátmi na pravom anglickom trávniku. Čaro samotného Londýna nie je len v jeho historickej hodnote, ale tiež v tom ako dokážu spájať tradičné a moderným.  Na nábreží Temže postupne vyrastajú mrakodrapy, ktoré majú skutočne zvláštne tvary. Ich architekti sa inšpirovali naozaj všetkým, napríklad rozpitým pohárom (mrakodrap Shard- ten má 72 obytných podlaží a okrem kancelárií sú tam byty, škola, kúpele a kaviarne) alebo vysielačkou (mrakodrap Walkie Talkie). Nás okrem zážitkov a kultúry zaujala tiež súdržnosť a spolupatričnosť, ktorá sa medzi obyvateľmi umocnila v čase pandémie. Predstavte si, že každý večer o ôsmej vychádzali ľudia pred svoje domy a hlasným potleskom a búchaním chceli poďakovať za prácu záchranárom, hasičom, doktorom. S víziou v lepšiu budúcnosť si pred domy a na cesty maľovali dúhy. 

Počas tejto prednášky sme sa dozvedeli veľa nového, dostali sme odpovede na to, čo nás zaujímalo a dúfame, že si takúto zážitkovú hodinu ešte zopakujeme.  Ďakujeme!

Laurika a Saška, 7.C