Angličtina v galérii

Angličtina v galérii patrí medzi aktivitu netradičného vyučovania cudzích jazykov. Pýtate sa, čo má umenie spoločné s jazykmi? Umelecké diela, tak ako jazyk, vyjadrujú naše myšlienky, pocity, príbehy a očakávania. Žiaci ZŠ Nábrežná si už druhýkrát vyskúšali pretlmočiť myšlienky umeleckých diel do anglického jazyka. Vďaka Hanke Hudcovičovej Lukšů z kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie zažili moderné umenie v Galérii PlusMínusNula tak, ako ho doposiaľ nevnímali. Prvotné dojmy žiakov sa síce spájali s momentom prekvapenia: „Čo tu budeme robiť?!“ Vďaka našej sprievodkyni sa však v angličtine zoznámili s príbehmi vystavených diel a popritom, celkom nenásilne, prechádzali na angličtinu a snažili sa v nej vyjadriť svoj nový rozmer vnímania reality.

Mgr. Jolana Madigárová Kubišová, organizátorka akcie

Zanechať odpoveď