Jar je tu – exkurzia 1. ročník

V piatok 14. marca 2014 naši prváčikovia navštívili farmu Uni-CON Kysuce Raková pri Čadci. Po nenáročnej 20 minútovej ceste autobusom sa žiaci troch prváckych tried zastavili najskôr v Kysuckej knižnici v Čadci. Táto vynovená, nedávno zrekonštruovaná knižnica nás zaujala veľkým počtom rozprávkových aj náučných kníh. Milá pani knihovníčka žiakov oboznámila s knižnicou, porozprávala o akciách, ktoré knižnica organizuje práve pre mladších žiakov. Porozprávala nám o tom, aké sú knižky zaujímavé a krásne, aj o tom, aké dôležité je naučiť sa správne čítať. Väčšina prváčikov čítať ešte všetko nevie a tak pani knihovníčka sama čítala a rozprávala deťom o zvieratkách. Rozprávala o tom, aké vedia byť zvieratká inteligentné a múdre. Rozprávala im o rekordoch zo zvieracej ríše a dokonca žiaci počúvali aj zvuky zvierat a pokúšali sa ich identifikovať. Po príjemne strávenej hodinke v knižnici , v krásne pomaľovanej rozprávkovej miestnosti plnej zázrakov, sa deti presunuli na neďalekú farmu v Rakovej. Na farme mali možnosť žiaci vidieť zvieratká v plnej kráse. Triedy boli rozdelené na skupinky a postupne sa dozvedali o živote koníkov, ovečiek a kravičiek na farme. Najviac očarili deti koníky. Koníky si mohli pohladkať a nakŕmiť ich mrkvičkou alebo jabĺčkami. Niektoré deti pišťali od radosti, iné od strachu, keď im koníky hryzkali mrkvu, či jabĺčko z vystretej dlane. Neskutočnú radosť mali deti aj z prevezenia sa na koníkovi. Nemálo radosti v deťoch vyvolali aj malé jahniatka. Niektoré jahniatka pred deťmi utekali, no niektoré sa pohladkať dali. Pri prechádzke po farme sme stretli aj tri malé, prítulné a hravé šteniatka.
Tento vydarený deň bol slnečný a teplý. Zanechal na tváričkách detí úsmev a plno príjemných zážitkov a spomienok. Srdečná vďaka za zorganizovanie tejto úžasnej exkurzie patrí tetám z CVČ Kysucké Nové Mesto, hlavne pani Majke Klušákovej.

Ďakujeme.

Mgr. Zvaríková Kubalová Edita

Zanechať odpoveď