Angličtina v Jablunkove na súťaži

Medzinárodná jazyková súťaž  „Let´s make friends“

(Poďme sa skamarátiť), ktorá sa konala dňa 6.12.2016 na partnerskej škole vJablunkove, privítala prvýkrát aj žiakov našej školy. Skupina 8 žiakov bola vybraná, aby reprezentovala našu školu vrôznych oblastiach (dejepis, zemepis, matematika, biológia, životnéprostredie), pričom jednotlivé súťažné oblasti vnižšej, aj vo vyššej kategórii, prebiehali výlučne v angličtine. Žiaci pracovali v4-členných družstvách a spoločne snovými kamarátmi (z Česka aPoľska) riešili zadané úlohy z jednotlivých oblastí. Najlepšie sa umiestnilo družstvo našej žiačky Denisky Fujašovej, ktoré dosiahlo vo všetkých častiach najvyšší počet bodov, a tak sa stali jednoznačnými víťazmi vo vyššej kategórii. Veľmi pekné umiestnenie dosiahlo aj družstvo Lucky Karnetovej (2.miesto vo vyššej kategórii) aAdama Lachmana (2. miesto vnižšej kategórii). Veríme, že práca s novými kamarátmi im priniesla veľa zážitkov!

Mgr. Ľ. Heľová

IMG 20161202 114736 - Copy