Poznávacia exkurzia „Bratislava –výstava Cosmos Discovery“

Dňa 22.11. 2016 sme – my siedmaci a ôsmaci zo ZŠ Nábrežná v KNM – skoro ráno vyrazili autobusom na poznávaciu exkurziu za najväčším dobrodružstvom ľudstva. Sprevádzali nás pani učiteľky Mojtová, Ševčíková a Palicová. Po dlhej ceste sme dorazili do Bratislavy, kde našou prvou zastávkou bola  výstava o dejinách kozmonautiky s názvom Cosmos Discovery .  Videli sme tam skafandre, modely rakiet, vesmírne lunochody,… Vypočuli sme si rozprávanie o prvých zvieratách a ľuďoch vo vesmíre,  a  aj mnoho iných zaujímavostí. Niektorí z nás si mali možnosť vyskúšať „ výcvik kozmonautov“ či „pohľad na planétu Zem z raketoplánu“.

Neskôr sme sa prešli  po kráľovskej ceste a od  Michalskej brány sme zamierili k Bratislavskému hradu. Videli sme barokovú záhradu a  na svoje si prišli aj chlapci ,  keď si  prezreli  staré veterány.

Pri obchodnom dome sme mali rozchod, na ktorý sme sa veľmi tešili.

Exkurzia bola zaujímavá a všetkým sa veľmi páčila.

Aneta Staníková, 7.B

Ešte pár dojmov niektorých zúčastnených žiakov  :

-Výstava v Inchebe sa mi veľmi páčila, zaujala ma najmä replika vesmírnej lode. Vyskúšal som si „výcvik kozmonautov.“ S exkurziou som spokojný, išiel by som znovu. ( Timo)

-Exkurzia v Bratislave bola veľmi zaujímavá, dozvedela som sa veľa nových informácií. (Zuzana)

-Exkurzia bola veľmi super. Najviac ma zaujali úlomky meteoritov, v meste sa mi páčili aj staré autá = veterány. (Dávid)

-Aj napriek chladnému počasiu som si exkurziu užila. (Tatiana)

-Veľmi sa mi v Bratislave páčilo. Na výstave Cosmos ma  prekvapilo, ako tí kozmonauti vydržia takú dlhú dobu v takej malej rakete. Páčila sa mi aj prechádzka po staromestských uličkách  či cesta autobusom na exkurziu. (Petra)

-Do fotoalbumov nám pribudla fotka s hercami Tomom Hanksom a Bruceom Willisom. (Simona, Filip)

cosmos-bratislava