Jazykový kvet 2023

“Jazykový kvet“  je jazykovo-umelecká akreditovaná súťaž pre deti a mládež vo veku od 4 do 19 rokov v prednese, dramatizácii, poviedkovej tvorbe, hrách a veršoch v rôznych jazykoch. Súťaž sa realizuje od roku 2011 postupovým systémom formou jednotlivých kôl.

Aj naša škola patrí medzi tie, ktoré sa do tejto súťaže každoročne zapájajú a dosahujú veľmi pekné výsledky v jazyku ruskom, anglickom, nemeckom a v tomto školskom roku 2022/2023 aj v jazyku ukrajinskom. Zo semifinále sa do krajského finále, ktoré sa konalo 19.apríla 2023 v Žiline,  prebojovali svojou recitáciou v cudzom jazyku títo naši žiaci:

 

KRAJSKÉ KOLO 

Kategória   II P-P PT

ANGLICKÝ JAZYK

2.miesto – NELA  ĎURIČKOVÁ   (5.A)

Kategória  II P-P PT     RUSKÝ JAZYK

1.miesto  – PAVOL BARUTÍK  (9.C)

Kategória   II P- P PT      UKRAJINSKÝ JAZYK

1.miesto – ILLIA CHUBUK   ( 7.A)

 

SRDEČNE GRATULUJEME A POSTUPUJÚCIM  DRŽÍME  PALCE  NA CELOSLOVENSKOM  KOLE.