Beseda s rybárom

V stredu 24. mája medzi našich piatačikov zavítal pán rybár – Peter Repák. Počas besedy sa deti  dozvedeli mnoho nových informácií zo života najmä našich pôvodných druhov rýb, ktoré žijú v našich vodách. Naučili sa , že v Kysuci sú najmä mreny, jalce ,belice a tiež , že na priehrade Neslušanka – môžu rybári uloviť aj sumca , úhora, pstruha a samozrejme kaprov. Deti mali možnosť pýtať sa a na svoje zvedavé otázky dostali vždy odbornú odpoveď. Taktiež si pozreli, aké návnady rybári používajú ,aby mali čo najlepší úlovok – niektoré boli malé voňavé guličky, vanilkové kukuričky alebo návnady v podobe rôznych malých rybiek (viď fotografie z besedy). V závere rozprávania sa tiež dozvedeli, že rybár je človek, ktorý nielen chytá ryby, ale sa musí o ne aj  postarať, aby mali čisté a  nezávadné vody pre svoj život. Deti uź budú vedieť, že ich povinnosťou  je aj čistiť brehy riek a nádrží , zúčastňovať sa rôznych brigád , rybky aj  prikrmovať, odchovávať a nasádzať ich ako plôdiky do našich riek, potokov či vodných nádrží a priehrad. Na záver deti poďakovali ujovi rybárovi , že si našiel čas a ochotne znovu prišiel medzi nás. Ďakujeme !!!