Spoločné aktivity so ZŠ Jablunkovo- Návsí

Dnes  23.mája – naše deti –konkrétne žiaci 3. A triedy nadviazali nové kamarátstva s deťmi z družobnej školy ZŠ Návsí  z Jablunkova. Spolu s pani učiteľkami a deťmi z Čiech sme zorganizovali super deň na včelnici Kašička v Hornom Vadičove, kde sa nás ochotne ujali včelári – včelárka teta Hanka a ujo včelár Mirko Káčerík – títo dvaja obetaví ľudia  sa nám už roky venujú – či sú to predvianočné projektové dni u nás priamo na škole alebo pravidelné návštevy u nich na včelnici. Nebolo tomu inak ani dnes. Pre deti  sme si pripravili rôzne aktivity, ktoré boli zamerané na život včely medonosnej. Hneď v úvode cesty si deti vyskúšali úlohu robotnice – ,,čističky“ a po ceste cez les vyzbierali  všetok odpad, ktorý tu nechali nezodpovední návštevníci.  Po krátkom  oddychu, priamo už na včelnici ,mali pre deti   prichystanú  krátku prednášku teta Hanka a ujo Mirko. Deti sa dozvedeli zaujímavosti o stavbe tela včely medonosnej, o jej význame pre prírodu a aj pre človeka. Na základe získaných informácií plnili deti ďalšie  pripravené aktivity a tak sa stali na chvíľu včielkou ,,staviteľkou,  lietavkou  či  kŕmičkou“. Na záver  sa pokúsili svoje získané vedomosti využiť a správne označiť jednotlivé časti tela včely  a našli aj správne odpovede na jednotlivé testové otázky- boli vypracované aj v slovenskom aj v českom jazyku- deti sa navzájom  super dopĺňali a určite si osvojili výrazy svojich nových kamarátov.  A o tom to je- ,,získať nové vedomosti, zažiť dotyk priamo s prírodou, naučiť sa  vážiť si prírodu a ľudí, ktorí jej s láskou pomáhajú a najmä vedieť , že nie sme sami, že máme nových kamarátov !!!  Myslíme si, že deti prežili jeden skvelý deň .

Pripájame aj zopár fotografií z akcie, posúďte sami: