Jeden svet

Navštívili sme Žilinu, presnejšie Stanicu Žilina – Záriečie. V utorok 7.3. 2023  my, žiaci 9.C a 9.A,  a v stredu 8.3. 2023 žiaci 8.B a 9.B – pod vedením pani učiteliek M. Mojtovej, R. Čamajovej , Ľ. Heľovej , R. Jantošíkovej, a Z. Hrtúsovej. Boli sme na dvoch zaujímavých filmoch, z ktorých jeden sa týkal  globálneho otepľovania,  a ten druhý film bol o sociálnych sieťach. Dozvedeli sme sa informácie, o ktorých sme predtým ani len netušili. Napríklad, aj to, že za posledných 40 rokov priemerná ročná teplota na Slovensku stúpla o 2,5 °C a väčšina ľadu v našich ľadových jaskyniach sa roztopila. Zamýšľali sme sa, ako pomôcť našej planéte pred možnými hrozbami a po pozretí filmu o sociálnych sieťach, followeroch (sledovateľoch), aplikáciách , sme si výraznejšie uvedomili nástrahy  internetu.

Po poučne strávených dopoludniach  sme sa vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalšie podobné akcie.

Ema Marčanová, Tatiana Urbanová, 9.C, foto MM, ĽH

Podujatie je v našej ZŠ Nábrežná dlhoročnou tradíciou, v ktorej plánujeme  pokračovať. Venujeme sa ľudským právam, životnému prostrediu, rôznym kultúram,…. Žiaci nadobúdajú nové poznatky, rozvíjajú si komunikačné zručnosti,… 

Mgr. Monika Mojtová, organizátorka podujatia