Anna Franková – Odkaz dejín dnešku

Takto sa nazýva expozícia putovnej výstavy, ktorú si  žiaci 9. a 8. ročníka ZŠ Nábrežná KNM  mohli pozrieť v utorok 8. októbra 2013 v priestoroch Gymnázia v Kysuckom Novom Meste. Využili tak jedinečnú príležitosť, aby si netradičnou formou prehĺbili vedomosti o tematike holokaustu a rozšírili si poznatky o veľmi ťažkom období v dejinách ľudstva. Počas celej prehliadky ich sprevádzali študentky gymnázia Dominika Drexlerová a Alžbeta Jánošíková, ktoré množstvom ďalších informácií dopĺňali vystavené dokumenty, fotografie , výpovede tých, čo pred vyše šesťdesiatimi rokmi zažívali hrôzy vojny. Výstava poukazuje aj na aktuálne problémy dnešného sveta a je posolstvom, aby sme už nikdy viac nedovolili ničiť ľudské životy, aby sa už nikdy viac neopakovali hrôzy vojny!

 

PaedDr. Z. Ševčíková, vyuč. DEJ

Zanechať odpoveď