Čajové popoludnie v ŠKD

Čajové popoludnia v ŠKD. Aj v pochmúrnych, zimných a daždivých dňoch, kedy sa rozmáhajú rôzne chrípky a choroby vieme s deťmi prežiť príjemné chvíle, ktoré sú zdraviu prospešné, a na ktoré sa všetci tešíme! U detí v 3-4. ročníku sa každú stredu konali posedenia s lahodnými bylinkovými čajíkmi: „Príroda nám ponúka liek na každý zdravotný problém. Učíme sa využívať silu byliniek, z ktorých niektoré sme si sami dopestovali v biozáhonoch v škole.Veľa sme sa dozvedeli aj z encyklopédie bylín. Čaje nám veľmi chutili“ … V 1..a 2. ročníku mali zasa menšie deti ochutnávku čajov, z ktorých si vyberali svojho favorita. Najviac obľúbeným aj naďalej zostávujú ovocné čajíky a z bylinkových najviac obľúbený mätový. Popri ochutnávke si deti vyrábali a navrhovali vlastné šálky na čaj.