Biologicko- dejepisná exkurzia

V rámci medzipredmetových  vzťahov  sa nám  podarilo zorganizovať  zaujímavú  biologicko – dejepisnú  exkurziu.  Zúčastnili sa jej naši piatačikovia, ktorí sa v rámci tejto akcie mohli pozrieť a navštíviť   dominantnú historickú pamiatku- Považský hrad, ktorý sa nachádza asi 3 km od Považskej Bystrice- konkrétne v dedinke Považské Podhradie. Zrúcanina hradu pochádza z 13. storočia ,nachádza sa na skalnatom  vápencovom vrchu predhoria Javorníkov nad tokom rieky Váhu aj napriek tomu, že ju  poznačil zub času, žiaci mali možnosť prezrieť si vnútro hradného priestoru, pokochať sa nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu, vychutnať si aj čaro okolitej prírody. Ďalšou zastávkou našej cesty bola zoologická záhrada – ZOO – Lešná  Zlín. Táto lokalita patrí medzi najkrajšie a zároveň najnavštevovanejšie miesta Južnej Moravy. Každý, kto sem aspoň raz zavítal , nám dá určite za pravdu , že je tomu tak. Deti si mohli pozrieť živočíchy z rôznych kontinentov sveta –Ázie, Austrálie, Afriky, Južnej Ameriky  – Amazónie. Najviac si užili pavilón ,kde sa  nachádzajú raje, ktorých sa mohli aj dotknúť a byť tak priamo v kontakte s nimi . Pozornosť upútalo určite aj  mláďa slona, či mladé jedince vydry morskej. Prechádzali volierami , kde sa voľne pohybovali rôzne druhy drobnejšieho vtáctva, ale aj klokany a majestátne  pštrosy . Súčasťou ZOO sú aj rôzne dreviny- krásne staré duby,  buky, smreky , jedle a v tomto období  nádherne kvitnúce  pestrofarebné rododendrony a azalky. Pobyt v tejto zoologickej záhrade je naozaj pre deti ale aj dospelých  relaxom a zároveň zdrojom nových poznatkov o vzdialených krajinách , živočíchoch a rastlinstve. Posúďte sami, pripájame  aj pár fotografií , aj od detí: