Čo vieš o hviezdach ?

26.03.2024 sa v Kysuckej hvezdárni v Kysuckom Novom Meste konal 34.ročník okresného kola (okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto) vedomostnej astronomickej súťaže „Čo vieš o hviezdach?“.Už každoročne sa tejto súťaže zúčastňujú aj žiaci našej ZŠ Nábrežná v Kysuckom Novom Meste.

V II.kategórii žiakov 7.- 9.ročníka s prehľadom 1.miesto obsadil žiak 8.A Marek Holík, ktorý zároveň si vybojoval aj postup do krajského kola. Na peknom 3. mieste sa umiestnila žiačka 7.D triedy Michaela Tomášiková.Teší nás záujem o túto súťaž z radov dievčat. Z roka na rok ich v súťaži býva viac.Miškine spolužiačky zo 7.D triedy tiež súťažili v tej istej vekovej kategórii a umiestnili sa nasledovne:

K. Kubalová – 4.miesto

E. Mičundová – 5.miesto

K.Hvolková – 6.miesto

Všetým súťažiacim srdečne blahoželáme a postupujúcemu Marekovi Holíkovi držíme palce ,aby sa mu darilo čo najlepšie v krajskom kole, ktoré sa bude konať v apríli v Žiline.