Ďalšie dejepisné cestovanie v čase

V piatok 20.9. 2013 sme sa my – 47 žiaci 6. ročníka – zúčastnili  dejepisnej exkurzie.

Cieľom exkurzie bol  región Liptov.   Na výstave s názvom Giganti doby ľadovej v Liptovskom Mikuláši sme si pozreli vystavené zvieratá doby ľadovej v skutočnej veľkosti, napr. mamuty, hyeny, bobry, korytnačky, nosorožce, jaskynné levy  a medvede.  Po získaní zaujímavých informácií o týchto obroch sme si kúpili suvenír. Potom sme sa presunuli do zábavného zrkadlového  bludiska, kde sme sa veľa nasmiali.

Na záver  našej exkurzie sme sa zastavili v keltskej osade na Havránku,  v ktorej sme sa od pani učiteľky Mojtovej  dozvedeli veľa nových informácií a zaujímavostí zo života Keltov.

V autobuse počas cesty domov už boli niektorí  skutočne unavení, no našli sa aj takí, čo ešte mali chuť a hlas zaspievať si moderné pesničky a kochať sa divými kačicami za oknami. Všetci sme si exkurziu užili.

Ďakujeme pani učiteľkám Mojtovej a  Drexlerovej, že sme mohli prežiť takú skvelú exkurziu, a aj za to, že to s nami vydržali.

 

Deniska Fujašová, Gabika Šidlová (6.A)

Zanechať odpoveď