Druháci v škole v prírode 2015

V dňoch 15. – 19. 6. 2015 sa miestom pobytu 38 žiakov 2. ročníka stal hotel Gold v Terchovej, pretože práve v tomto zariadení bola naša škola v prírode. Ani upršané pondelkové popoludnie nepripravilo deti o radosť z ubytovávania, zoznamovania s animátorkami, bohatého prgramu a chutného jedla. V utorok deti čakala po rannom učebnom bloku prechádzka k slovenskému betlehemu, športové súťaže na ihrisku, návšteva aguarelaxu Terchovec a večerná diskotéka spojená so súťažami a hraním scénok. Streda začala písaním listov rodičom a príbuzným, ktoré sme ešte pred obedom odoslali z miestnej pošty. Popoludní sme navštívili Dinopark, detské ihrisko, Minizoo a vystúpili sme k soche Jánošíka. Olovrant nahradila opekačka v prírode a večer sa deti predviedli v Talentmánii. Terchovský vláčik nám spestril štvrtkové dopoludňajšie vyučovanie, pretože nás doviezol až do Vrátnej doliny. Počas hodinovej jazdy sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z histórie Terchovej, zo života Jánošíka a napr. aj to, že v tejto oblasti žije až 88 medveďov. Súťažný kvíz po návrate vyhrali deti z 2. C triedy. Popoludní bol opäť na programe bazén a vírivka, po ňom jazda na poníkovi a športové súťaže v prírode. Deti dostali priestor na nákup darčekov a suvenírov pre seba a členov svojich rodín. Večer patril rozlúčkovej diskotéke, počas ktorej deti dostali diplomy a darčeky od našich animátoriek Mirky, Lenky a Evky.

Moje poďakovanie patrí našej zdravotníčke – mamine Janke Holíkovej za ochotu a pomoc aj nad rámec jej povinností. A samozrejme mojim kolegynkám Helke Radolskej, Klárike Skacelovej a Jarke Bandurovej za úžasnú spoluprácu, obetavosť a dobrú náladu počas celého pobytu.

Mgr. Ľubomíra Hrušková

Zanechať odpoveď