Exkurzia do VÚVB v Tatranskej Javorine

Aj naša škola vstúpila do projektu Zlepšenie informovanosti verejnosti na úseku ochrany a prírody Oddelenia pre vzdelávanie Žilinskej univerzity. Mali sme tú možnosť zúčastniť sa informačnej exkurzie na pracovisko ŽU v Tatranskej Javorine, Výskumný ústav vysokohorskej biológie. Náplňou dvojdňového odborného programu pre pedagógov boli prednášky, workshopy, odoberanie vzoriek prírodnín v teréne, ich spracovanie v laboratóriách, oboznámenie sa s metódami skúmania znečisťovania ekosystému, odborné diskusie. Projekt bude pokračovať realizáciou workshopov pre žiakov. Jeho cieľom je vytvoriť nové vzory správania sa vo vzťahu k životnému prostrediu, poskytnúť možnosti získavania vedomostí potrebných pre jeho ochranu a podpora starostlivosti o ochranárske vedomie. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.