HVIEZDOSLAVOV KUBÍN – OKRESNÉ KOLO

Dňa 18.3.2022 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v priestoroch ZUŠ Kysucké Nové Mesto. Víťazi školského kola nás vzorne reprezentovali, za čo im patrí veľké poďakovanie a pochvala. Konkurencia bola tento rok naozaj veľmi veľká, ale naši šikovní žiaci sa nenechali zahanbiť.  Porota mala naozaj ťažkú úlohu vybrať tých najlepších, ktorí nás budú reprezentovať na krajskom kole v Martine. Naši recitátori mali úspech vo všetkých kategóriách.

PRÓZA

I. kategória (2. – 4. ročník ZŠ)

  1. miesto Alexandra Žáková (ZŠ Nábrežná)                                             

III. kategória (7. – 9. ročník ZŠ)

  1. miesto Nina Trnovcová (ZŠ Nábrežná)

POÉZIA

II. kategórii poézia (5. – 6. ročník ZŠ)

  1. miesto Martin Gažo (ZŠ Nábrežná)                                               

III. kategórii poézia (7. – 9. ročník ZŠ)

  1. miesto Renáta Žúborová (ZŠ Nábrežná).                                            

Ďakujeme našim žiakom za krásny umelecký zážitok a víťazom prajeme veľa úspechov na krajskom kole.

Mgr. Tatiana Chupáčová