Kráľovstvo zdravia v prvom ročníku

Dňa 27. novembra sme zažili skvelý tematický deň. Nazvali sme ho Kráľovstvo zdravia  s predškolákmi z Materskej školy na Litovelskej ulici.

Aktivity, ktoré prebiehali v jednotlivých triedach prvého ročníka boli zamerané na propagáciu zdravej životosprávy a zdravého životného štýlu.  Hovorili sme o zdravých jedlách, o cvičení a rôznych športových aktivitách  a nezabudli sme ani na hygienu. Deti priniesli do školy niektoré druhy ovocia a zeleniny. Mali možnosť  ich ovoňať, dotknúť sa ich, ale aj ochutnať. Dokázali určiť ich názov i zaradiť do skupiny ovocia, či zeleniny. Svoju šikovnosť dokázali aj pri vypracovávaní pracovného listu Kráľovstvo zdravia. Hravo vyfarbovali daný počet ovocia a zeleniny, zapisovali číslicu bodkami  pomocou veľkej textilnej kocky a riešili hádanky s témou ovocia. V závere dopoludnia kreslili ovocie, ktoré majú najradšej .Napriek tomu, že vlastne išlo o učenie, bol to deň plný zážitkov i vedomostí.

Zdravie je náš najväčší poklad, ktorý si treba vážiť. Je ako nádherná krištáľová guľa, ktorá sa ľahko rozbije.

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď