Dopoludnie s matematikou

21.novembra 2015 sa uskutočnilo na našej škole stretnutie priaznivcov matematiky, ktorí neváhali aj v sobotu prísť do školy, aby si zmerali svoje sily na tradičnom podujatí –  Dopoludnie s matematikou. S radosťou sme privítali nových nadšencov z radov piatakov, pre ktorých to bola premiéra. Každá trieda mala svojich zástupcov, ktorí sa popasovali s rôznymi zaujímavými úlohami. Súťažiacich čakala zmena – všetky družstvá riešili rovnaké úlohy, v ktorých si overili svoje logické myslenie ako i čitateľskú gramotnosť.   Na riešenie úloh mali družstvá presne 60 minút, počas ktorých sa veru riadne zapotili, ale súťažili v zmysle fair play a nikto sa nesnažil pri riešení podvádzať ani získať riešenie úloh nečestným spôsobom.  A veru stanovený čas uplynul veľmi rýchlo…V prípade, že družstvá získali rovnaký počet bodov o umiestnení rozhodla rýchlosť riešenia úloh.

Umiestnenie na prvých troch miestach bolo nasledujúce:

1.miesto 8.A 19,5 bodov Fraňová, Lendelová, Fujašová, Čuraj

2.miesto 5.B 18 bodov Dolinay, Dubovský, Štefanka, Martiška

3.miesto 7.C 17 bodov Šughová, Lendelová, Ondrušková, Hurtošová

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník.

matika1matika2matika3

Zanechať odpoveď