Škola v prírode Trenčianska Teplá Oliwa Twistovo

Report 1

Nedeľa – šťastne sme docestovali do slnkom zaliateho Twistova. Privítal nás zas o niečo zveľadený areál.  Posilňovali sme s kuframi a potrápili sa s vybaľovaním. Hladom trpieť nebudeme, deťúrence su riadne nabalené. Zaseknutý kufor vyriešil pán správca.  Sme ubytovaní a už máme za sebou olovrant, zoznámenie sa s animátormi i prvé šantenie na ihriskách. Večera bola super. Veru sme si pochutnali. A už hráme potravinový reťazec. Ešte máme pred sebou jedno večerné prekvapenie. Uvidíme, čo to bude. Pozdravujeme domov.

Report 2

Večerným prekvapením bola uvítacia diskotéka. Po diskotéke nás čakala druhá večera, telefonáty domov,  hygiena a rozoberanie prvých zážitkov. Veru spať sa nám moc nechcelo. Teda pani učiteľky by aj boli pospali, no nedalo sa. Ráno pred šiestou nás zobudilo 55 budíkov. Zabudli, že nejdú do školy.
No a máme deň druhý. Raňajky formou bufetových stolov, chvíľa oddychu a ideme sa učiť. Keďže sme tretiaci šikovní, všetko čo sme si naplánovali, sme hravo zvládli. Počas vyučovania sa medzi nami mihol aj pán Vlado Voštinár. To bolo radosti. Rezeň na obed potešil tiež. Deťom tu naozaj chutí, dupľa sa stáva pravidlom. Popoludní nás slniečko vylákalo na ihriská. Hráme sa na lovcov a zberačov. Rýchlo chlebik a rajčina a už hráme  hru Banditi. Je to hra aj o pomoci, kedže tu máme aj škôlkárov a musíme sa naučiť im pomáhať. Za pomoc máme bonusové body pre svoj tím. A už sa presúvame k elektrickým trojkolkám. Je to jednoducho paráda. Pred večerou nám trošku začalo mrholiť, ale všetci veríme, že to rýchlo prejde. Pani kuchárky nás na večeru prekvapili parenými buchtami. Po večeri nás roztancovali animátori. Tešili sme sa z kolesa šťastia. Vo večernej hre sme si overili finančnú gramotnosť. Dnešný deň končíme unavení s množstvom rôznorodých zážitkov.

Report 3

Včerajší deň plný aktivít priniesol svoju úrodu. Ubytovňa stíchla oveľa skôr. Nebolo síl na ponocovanie. Od rána dážď aj slniečko. No počasie nikoho neodradilo. Precvičili sme si slovné druhy, počítali príklady z matematiky a venovali sme sa aj vlastivede. Po chutnom obede sme si chvíľku oddýchli na izbách a o 14.15 sa v celom areáli rozozvučala hudba, ktorá nás zvolávala na nástup. Poobedňajší program plný zaujímavých aktivít, ktoré si pre nás pripravili super animátori, mohol začať. Ihriská dnes síce zostali prázdne, zato v spoločenskej miestnosti sa to len tak hmýrilo. Slniečko sa nakoniec umúdrilo a tak pokračujeme aktivitami na ihriskách. A samozrejme ešte sa k tomu pridal zaujímavý večerný program. Blíži sa 9 hodín večer a to je čas na druhú večeru. Potom rozchod na izby.  Uvidíme, či nás dnes animátori dostatočne unavili. Vyzerá, že áno. Už teraz sme zvedaví, čo nás čaká zajtra. Pozdravujeme domov.  ???

Report 4

Noc bola pokojná. Deťúrence len tak odfukovali. Zobudili sme sa do polooblačného dňa. Keďže sa ukazovalo pekné počasie, rozhodli sme sa hneď po raňajkách ísť  na výlet do Trenčianskych Teplíc. Zbalili sme pitný režim, desiatu, euričká a hurá na výlet. Doprevádzali nás aj animátori. V meste sme nakúpili kúpeľné oblátky, suveníry pre rodičov a súrodencov, no neobišli sme ani stánky so zmrzlinou. Po ceste späť sa začali ozývať unavené nôžky. Energiu sme si dobili chutným obedom. Deti sa už tešili na oddych, aby sa pochválili kamarátom, čo nakúpili. Popoludní množstvo nových aktivít na ihriskách, opäť aj obľúbené elektrické trojkolky. Dnešný olovrant bol ozajstným prekvapením – opekačka. Po opekačke to treba ešte vybehať. A večera, no mňam. Čakali nás voňavé moravské koláčiky.
Podvečer sme sa vyšantili pri premiestňovačke. Unavení dáme ešte druhú večeru, sprchu a šup do postieľok.

Report 5

Je tu už štvrtkové ráno. Pomaly sa nám to kráti. Dnešné ráno je upršané. Poctivo sa učíme, opakujeme podstatné mená, prídavné mená, nezabúdame ani na matematiku. Sloh sme si precvičili pri písaní listov domov. Každý z nás sa chcel pochváliť čo počas tohto nezvyčajného týždňa zažil. Únava z dažďa už trošku na nás doľahla. No pani učiteľky boli neoblomné. Popoludní nás vonku vylákala nástupová pesnička. Nástupová pesnička vylákala nielen nás z izieb, ale aj slniečko spoza mrakov. Takže si užijeme aktivity nielen v spoločenskej miestnosti, ale aj vonku. Pani učiteľky poctivo hodnotili aj poriadok  a správanie detí na jednotlivých izbách. Hra nákup a predaj nám dala trošku zabrať. Precvičili sme finančnú gramotnosť. S vypätím všetkých síl sme to nakoniec hravo zvládli. Večer sme ukončili rozlúčkovou diskotékou.

Report 6

Ráno je slnečné. Až nám je chvíľku smutno, že odchádzame. No domov sa tešíme. Na raňajky zožali najväčší úspech guličky s mliekom. Po raňajkách nás čakalo balenie. Niektoré deti zistili, že majú malý kufor a veľa vecí. Dúfame, že do obeda sa nám to všetkým podarí. Pomaly sa izby vyprázdňujú. Presúvame sa k jedálni na obed. Niektoré detičky míňajú posledné korunky v bufete. Veď je zbytočné ich nosiť domov. Podaktorí majú prázdne peňaženky už dávnejšie. Rozlúčiť sa prišiel s nami aj pán Vlado Voštinár. Autobus je už pristavený a treba naložiť batožinu. Posledný krát sa rozlúčime s animátormi. A hurá domov.  Tešíme sa, že možno o rok zas…