Literárna exkurzia 7. ročníka

7.5.2015 sme sa my, žiaci 7. ročníka, zúčastnili exkurzie zo slovenského jazyka a literatúry. O 6.45 sa to všetko začalo zrazom pred našou školou. Nastúpili sme do autobusu, usadili  sa a vyrazili smer Orava. Naša prvá zastávka bol rodný dom Martina Kukučína v Jasenovej. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavostí o jeho živote. Mnohých z nás zaujalo hlavne to, prečo má domček taký nízky strop. Pani lektorka nám vysvetlila, že to bolo kvôli udržiavaniu tepla v príbytku a menšiemu vzrastu našich predkov, za čo jej veľmi pekne ďakujeme.  Potom sme zamierili na Oravský hrad. Tam sme videli množstvo starobylých artefaktov, dali „selfie“ s Drakulom, videli starovekú mučiareň, hádzali mince do studne prinášajúcej bohatstvo…. Tiež výhľad z hradu bol vážne úchvatný. Podaktorým sa aj zamotala hlava z tej výšky, ale spolu sme to všetko zdolali (a že schodov tam bolo veľaaaa….). Ako posledné sme navštívili múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, kde sme sa obohatili o množstvo poznatkov z jeho života. Potom prišiel vytúžený rozchod a my sme sa rozbehli do obchodov a na zmrzlinu.  Na záver chceme za celý ročník poďakovať p. uč. Svrčkovej a Ševčíkovej za to, že to s nami vydržali a  p. šoférovi, že nás bezpečne doviezol domov.

L. Hájniková, L. Mihalcová, D. Fujašová

Zanechať odpoveď