Literárno-dejepisná exkurzia – Martin

Dňa 14. 05. 2015 sme sa , my – žiaci piateho ročníka ,  zúčastnili literárno – dejepisnej  exkurzie do Martina.

Počasie nebolo priaznivé, pršalo, ale my sme si tento výlet aj tak užili. Najskôr sme si boli pozrieť Národný cintorín. Sú na ňom pochované významné osobnosti Slovenska. My sme boli pri hrobe Jozefa Cígera Hronského. Potom sme navštívili Slovenské národné múzeum. Pozreli sme si veľmi veľa slovenských krojov, a výrobkov – košíky, taniere, pracovné náčinie, ozdoby do vlasov ….. Ďalej sme prešli do domu Jozefa Cígera Hronského, kde sme si o ňom pozreli krátky dokument a poprezerali sme si niektoré jeho maľby a fotografie. Sprievodca nám o J.C. Hronskom  zaujímavo rozprával.

Nakoniec sme si spolu s pani učiteľkami Mgr. Oľgou Štefankovou, Mgr. Vierou Ševecovou a Mgr. Monikou  Mojtovou boli pozrieť aj mesto Martin, videli sme námestie a Martinské divadlo.

Z tejto exkurzie máme mnoho fotiek a pekných zážitkov.

Tatiana Čurajová,5.B, foto M.M.

SNM

Zanechať odpoveď