Plavecký výcvik žiakov 4. ročníka

V dňoch 25.5.-29.5.2015 sa uskutočnil plavecký výcvik žiakov 4.ročníka v Mestskej krytej plavárni v Žiline. Výcviku sa zúčastnilo 50 žiakov. Žiaci sa na plavecký výcvik tešili už dávno. Výcvik prebiehal pod  vedením  plaveckých inštruktorov. Cieľom plaveckého výcviku bolo naučiť neplavcov plávať aspoň jeden plavecký spôsob a u plavcov zdokonaľovať techniky plaveckých spôsobov: kraul, znak, prsia . U niektorých bolo ťažké prekonať počiatočný strach z vody, no nakoniec sa to podarilo. Deti sa každý deň tešili na pomôcky, ktoré ich sprevádzali -plávacie dosky, krúžky, pásky, puky. Osvojili si základné plavecké zručnosti- splývanie, ponáranie, skok do vody. Na konci plaveckého výcviku sa uskutočnili preteky. Žiaci za svoj výkon získali „Mokré vysvedčenie.

Mgr. Jana Čelková

Zanechať odpoveď