Mamulienky naše zlaté

Deň matiek je deň, kedy sa vzdáva úcta všetkým matkám a materstvu. Je oslavovaný v rôzne dni a na mnohých miestach sveta.

Pre každého človeka je jeho matka najdôležitejšou osobou na svete. Deti druhého ročníka si ako odmenu za lásku a starostlivosť pre svoje mamičky pripravili slávnostné poďakovanie v podobe piesní, tancov, veršov  i divadielok. Vo štvrtok 16. mája zasadli do radov obecenstva nielen mamičky, ale aj staré mamy, súrodenci, tety, ujovia i ockovia. Malí herci sa  s obrovským nasadením, s veľkou zodpovednosťou a ligotavou iskričkou v očiach  postupne predstavovali prítomnému publiku. V závere programu deti mamičkám podarovali vlastnoručne vyrobené kvetinové darčeky. Spoločne sme si sľúbili, že nezabudneme ani na Deň otcov, ktorý  oslávime v júni.

Byť mamou je najkrajšia rola v živote každej ženy. Práve ony vždy všetko chápu, odpúšťajú, poľutujú a stále milujú svoje deti.

Mgr. Jarmila Bandurová