Mexické putovanie

Dňa 5.októbra sa žiaci 9.A a 9.B v rámci geografie zúčastnili veľmi zaujímavej besedy „ Mexické putovanie“ v Mestskej knižnici v Kysuckom Novom Meste. Na besede si vypočuli osobné zážitky  cestovateľky a blogerky Zuzany Pavlusíkovej z jej cesty po Mexiku. Okrem geografických informácií  o Mexiku a krajinách Južnej Ameriky, žiakov zaujalo rozprávanie o mexickom sviatku Dia de los Muertos, ktorý sa oslavuje  1. a 2. novembra a úplne sa líši od nášho sviatku Všetkých svätých. Pozornosť žiakov upútali aj  suveníry, ktoré si Zuzana priniesla . Deviataci sa nielen  aktívne  zapájali do diskusie, ale  tiež pre – ukázali svoje vedomosti. Najaktívnejší  žiaci boli odmenení darčekom. A ako sa im beseda páčila? Tu je niekoľko žiackych postrehov:

• Páčilo sa mi, že Zuzana rozprávala svoje vlastné zážitky , ktoré zažila so svojim partnerom pri cestovaní
  • Bolo to super, pekné a zaujímavé.
  • Vieme teraz viac o Mexiku a o sviatkoch v tejto krajine.
  • Páčilo sa mi, že nám poradila, na čo všetko myslieť a na čo si dať pozor pri ceste do zahraničia.
  • Páčilo by sa mi takto cestovať po svete. Bolo  to veľmi motivujúce a zaujímavé.