Na farme – Jasenové

Na hodinách biológie sa žiaci 6-teho ročníka učia aj o hospodárskych zvieratách, aký je ich význam, učia sa poznávať jednotlivé druhy hrabavej a vodnej hydiny, o hovädzom dobytku, ošípaných, koňoch, ovciach, kozách  a pod. V dnešnom modernom pretechnizovanom svete je určite dobré, keď si žiaci priamo na farme môžu pohladkať rôzne domáce zvieratá a ochutnať produkty, ktoré šikovný farmár dokáže dorobiť. Aby si naši žiaci uvedomili význam a pochopili, ako sa jednotlivé produkty získavajú, zorganizovali sme pre nich aj tento šk. rok  zaujímavú exkurziu , v rámci ktorej navštívili farmu hospodárskych zvierat v Jasenovom neďaleko Rajca, kde ich milo privítal majiteľ –p. Milan Bárdy a porozprával veľa zaujímavostí. Patrí mu naše poďakovanie.   Milým spestrením bola určite jazda na koni, ktorú si mnohí žiaci vyskúšali. Raritou boli tiež pestrofarebné papagáje, ktoré nás vítali hneď pri vstupe na farmu. Mnohé výrobky z kravského ale najmä kozieho mlieka – korbáčiky, syry, bryndzu, osviežujúci fit nápoj mohli žiaci  ochutnať priamo na farme, ale aj zakúpiť si  domov. Veríme, že aj takýmto spôsobom prebúdzame u našich žiakov záujem o zdravú výživu. Dúfame, že si každý uvedomil odkiaľ vlastne máme v obchodoch mlieko, maslo, syry, mäso , vajíčka a že si musíme vážiť prácu takýchto ľudí, ktorí zabezpečujú potraviny pre nás ľudí. Pripájame aj zopár fotografií…

Zanechať odpoveď