Deň Zeme š.r. 2015/2016 na našej škole

Aj tento šk. rok, ako je už u nás tradíciou, sa naši žiaci zapojili do čistenia nábrežia rieky Kysuca – triedy 8.A a 5.C sa veľmi pekne zhostili náročnej úlohy a naozaj vyzbierali ,,bohužiaľ znovu“ plné vrecia rôznych odpadov, ktorými  naši nedisciplinovaní spoluobčania ,,skrášľujú“ našu úžasnú prírodu. Vyzbierali a vyčistili aj najhoršiu časť za obchodným domom Lidl, kde im skutočne nebolo čo závidieť. Žiaci nižších ročníkov zasa poupratovali v blízkom okolí našej školy na a žiaci 6. C triedy vyčistili a upravili okolie studničky v Škorčí- vyhrabali lístie, vystrihali tŕne a zhotovili aj novú striešku nad studničkou, aby tam nepadalo zbytočne lístie a iné nečistoty. Odmenou pre nás všetkých je určite  zdroj čistej pitnej vody a čistá príroda, ktorá si našu pozornosť určite zaslúži, veď príroda tu bez nás bude, ale my bez prírody určite nie. Našich žiakov však učíme starať sa o prírodu počas celého roka, nielen v tento deň- v Deň Zeme, napr. vzorným triedením odpadov, čo sa nám už celkom darí.  Prikladáme  aj zaujímavé fotografie…

Zanechať odpoveď