Naši turisti v Západných Tatrách

Tak ako po iné roky , aj tento školský rok začal na našej škole pracovať turistický krúžok. V rámci tohto krúžku sa naši žiaci zúčastňujú rôznych zaujímavých túr nielen v našom   blízkom okolí . Dňa 5.októbra sme sa vybrali do Západných Tatier- konkrétne na krásne Roháče. Cesta autobusom bola veľmi zaujímavá, pozreli sme si horné Kysuce a keď sme dorazili na Zverovku, odtiaľ sme sa už veru poriadne zapotili,  kým sme zvládli nádherný roháčsky vodopád a všetky roháčske plesá. Námaha stála ale za to ! Bolo to krásne, výhľady na okolité končiare-Volovec, Ostrý Roháč…O týchto končiaroch nám veľmi zaujímavo porozprával náš sprievodca, skúsený a dlhoročný turista –  pán Tomčík Pohľad na plesá nám trošku zastrela oravská hmla, ktorá padla neuveriteľne rýchlo, aby sme si uvedomili,že  hory to nie je len krásne slniečko. Keď sme zišli dolu, odmenou nám bol horúci čajík či voňavý langoš na Tatliakovej chate a zaujímavé suveníry na živú pamiatku. Tešíme sa na ďalšie spoločné potulky po našej úžasnej prírode.

Zanechať odpoveď