Návšteva ZOO KONTAKT- LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Dňa 6.júna sa naši šiestaci vybrali na návštevu do kontaktnej zoologickej záhrady v Liptovskom Mikuláši. Po príjemnej ceste krásnou prírodou okolo Liptovskej Mary- druhej najväčšej priehrady na Slovensku, sme vstúpili do krásnej motýlej záhrady, ktorá je súčasťou  zoologickej záhrady. Deti si mohli zobrať na ruku motýle, ktoré nás upútali svojim nádherným sfarbením, mohli vidieť vývinové štádiá motýľov, krásne rastliny, ktoré dotvárali celú záhradu. Súčasťou boli aj teráriá s korytnačkami, varanmi, hadmi, mohli si zblízka pozrieť ježkov a dokonca chytiť na ruku švába pestrého. Po tejto príjemnej návšteve sme sa presunuli ku zvieratkám , ktoré si mohli deti pohladkať, podať im krmivo a od našich milých sprievodcov sa dozvedeli mnohé zaujímavosti zo života týchto jednotlivých druhov ako sú  lama, emu, pelikány, morky, perličky, alpaky –krásne mláďatko, poníky, zvláštne druhy veveričiek -čikary červená, ovečky, kozy, somáre a rôzne druhy dravých vtákov. Súčasťou bola aj ukážka sokoliarov, deti si mohli dravce pohladkať a dozvedeli sa mnohé zaujímavosti. Unavení ale plní dojmov so stretnutia s milými zvieratkami  nás trpezlivý pán šofér zaviezol do neďalekej obce   Lúčky a my sme si mohli pozrieť a osviežiť sa pri Lúčanskom vodopáde, ktorý padá z výšky 12 m do krásneho jazierka. Pookriali sme  lebo sa z neho šíril príjemný chlad, ktorý nám padol vhod v tom uparenom letnom dni. Liptov ponúka naozaj veľa krás, takže sme získali aj nové typy na blížiace sa prázdniny. Bolo naozaj super… Pripájame aj zopár fotografií.