Obchod a peniaze

Tak sa nazýval program prehliadky, ktorú si naši žiaci zo 7. a 8. ročníka ZŠ Nábrežná Kys. Nové Mesto mohli pozrieť v utorok 4. júna 2013 počas dejepisnej exkurzie.  Najskôr  navštívili Múzeum mincí a peňazí v Kremnici, kde sa žiaci dozvedeli mnohé zaujímavosti o obchode, o rôznych platidlách, o rozvoji mincovníctva na našom území. Najväčší zážitok však mali pri razení vlastných mincí.  Neskôr sme sa presunuli na Mestský hrad v Kremnici. Zdolali sme vyše sto úzkych točitých schodov na strážnej veži, prezreli sme kostnicu a vypočuli prednášku o histórii mesta. V Kostole sv. Kataríny sme sa veľa dozvedeli aj o veľmi krutých spôsoboch trestania a mučenia za akékoľvek priestupky v stredoveku. Nasledovala ďalšia cesta autobusom, tentoraz do Banskej Bystrice. Prezreli sme si Pamätník SNP, ale hlavne nás zaujali  lietadlá, tanky, delá a iné zbrane z 2. svetovej vojny. Potom nás už čakalo banskobystrické námestie, kde sme mali aj krátky čas na voľný program. Plní dojmov a nových zážitkov sa žiaci okolo 18,00 hodiny vrátili do svojich domovov.

  PaedDr. Z. Ševčíková

Zanechať odpoveď