Olympiáda zo slovenského jazyka

I tento školský rok si mohli žiaci ôsmych a deviatych ročníkov preveriť svoje vedomosti z materinského jazyka. Zúčastnilo sa jej 30 žiakov, čo vyučujúce slovenského jazyka veľmi potešilo. Úlohy neboli ľahké, a tak sa niektorí poriadne zapotili.

Súťaž pozostávala z 2 častí – testu zo všeobecných vedomostí a z ústneho prejavu. Do druhej časti postúpili iba tí, ktorí dosiahli požadovaný počet bodov v teste (20 a viac). Potom nasledovala ústna časť, z ktorej mnohí mali strach. V časovom limite 30 minút museli vytvoriť príhovor na zadanú tému a predniesť ho porote. Po sčítaní oboch častí dospela porota k nasledujúcemu poradiu:

1. miesto Denisa Fujašová  – 9. A
  2. miesto Lívia Kubalová – 8. A
  3. miesto Ivana Hulínová – 8. B

Dňa 15.11.2016 sa konalo okresné kolo, na ktorom  nás reprezentovali Deniska a Lívia. Ani tam sa nedali zahanbiť a v silnej konkurencii obstáli výborne. Deniska sa umiestnila na 2. mieste. Obidvom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

Mgr. Oľga Štefanková