ŠACHOVÝ TURNAJ – Žijeme na Trojmedzí

Dňa 27.10.2015 sa Základná škola Nábrežná z Kysuckého Nového Mesta zúčastnila na pozvanie družobnej Základnej školy z Jablunkova 13. ročníka šachového turnaja s medzinárodnou účasťou /PL, ČZ a SR /. Tento turnaj sa konal pod záštitou projektu „ Žijeme na Trojmezí – podpora multikulturní výchovy v Jablunkove“. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách systémom každý s každým. Naše družstvo pozostávalo z deviatich žiakov :

9. ročník  Lukáš ŠMEHYL, Miroslav ČELKO, Radoslav SÁGA, Michal JAČMENÍK,

5. ročník Lukáš MARTIŠKA,

4. ročník Mirka MACHYNKOVÁ, Dávid MASNICA, Filip MELIŠ, Markus TARANA.

Samotný turnaj začal o 9:30 hod. v príjemnej atmosfére, ktorú vytvorili všetky zúčastnené školy. Nálada bola od samotného začiatku družná. Na deťoch bolo vidieť sústredenosť a odhodlanosť bojovať za školu. Priateľské rozhovory prebiehali počas krátkej prestávky, ktorá bola vyplnená občerstvením / bageta, minerálna voda, sladkosť /. Súťaž prebiehala v pokojnej atmosfére až do jej vyhodnotenia. Po slávnostnom vyhodnotení a spoločnom obede, sme odchádzali plný dojmov a zážitkov opäť na Slovensko. Veríme, že sa stretneme pri ďalších spoločných akciách, ktoré určite posilnia naše priateľstvo.

Napísala: PaedDr. Zuzana Vojsovičová

mix1

mix2

Zanechať odpoveď