JABĹČKOVÝ DEŇ

Dňa 22. októbra si žiaci druhého ročníka ZŠ Nábrežná, deti z MŠ Komenského spolu s pani učiteľkami pripomenuli Deň jabĺčok. Celý deň sa niesol v duchu osláv a zdôrazňovania bohatstva odrôd tohto ovocia. Mali sme možnosť dozvedieť sa mnoho zaujímavých informácií o hodnote jablka, ktoré je zdraviu veľmi prospešné. V tento deň sme ochutnali rôzne druhy nápojov a jedál z jablka. Veď, ktože by nepoznal jablkovú štrúdľu, jablkové pyré, jablkový kompót, či jablkovú šťavu? Najviac sme si pochutnali na jabĺčkových dobrotách, ktoré ochotne pripravili naše mamičky a babičky, začo im veľmi, veľmi ďakujeme. V rámci tohto dňa sme všetci ochutnali ako „symbol zdravia a zdravého životného štýlu“ – jabĺčkový šalát.

Pripravené boli aj tvorivé aktivity, ktoré spoločne prebiehali s našou návštevou z materskej školy na hodinách slovenského jazyka a matematiky. Na pripravených maketách zaváraninovej fľaše sme všetci spoločne zavárali jabĺčka, ktoré sme si spoločne pripravili z farebného papiera. Vystrihovali sme pomaly a precízne, aby sa nám pri uskladňovaní – zaváraní nepokazili. Výsledok bol fantastický! Kompótové fľaše plné jabĺk nám určite rozžiaria smutné, sychravé rána a príjemne vyzdobia priestory našej ZŠ a MŠ Komenského, ktorá nás poctila svojou návštevou. Jednoducho, nemožno im odolať. Každý sa pri nich musí pristaví. No povedzte, nie sú krásne?

Napísala: PaedDr. Zuzana Vojsovičová

mix1