Šikovné prvácke ručičky

Počas týchto  krásnych slnečných  jesenných  dní sa žiaci prvého ročníka našej školy   zúčastnili mnohých aktivít. Okrem iného vyrábali rôzne symboly jesene , ktorými  si vyzdobili triedy i priestory chodieb .

V rámci tradičnej spolupráce s Mestskou knižnicou v Kysuckom Novom Meste  sa  zapojili do Knižničnej výtvarnej jesennej súťaže . A tak z rúk prváčikov vychádzali sovičky, ježkovia , košíčky, stromy i  jabĺčka rozmanitých tvarov, farieb a veľkostí . V rámci spoločného krátkodobého ročníkového projektu  vytvorili  dielko Moje jesenné rozprávkové mesto .  Deti 1. A sa zahrali na prírodovedcov , ktorí boli tvorcami kopcov, stromov, motýlikov a vtákov . Deti 1. B sa zmenili na staviteľov .Priestory stavby rozdelili na deň a noc a  z ich rúk vychádzali rôznofarebné domy so strechami a komínmi . No a deti 1.C boli prírodovedci aj stavitelia . Stali sa autormi slnka, mesiaca a hviezd .A zároveň vystavali cesty s dopravnými značkami a autami. Po dokončení všetkých  prác sme  spoločne s výrobkami v ruke vykročili do priestorov knižnice .

Naše práce sa stali súčasťou  jej výzdoby . Všetkým  deťom ďakujeme za vynaložené úsilie a aktivitu . Tešíme sa na ďalšie súťaže .

Jeseň je taká krásna a zároveň taká škaredá , zahlásila naša žiačka pri jednej z jesenných aktivít . Pri týchto slovách som sa zastavila a zamyslela . A čo vy ?…

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď