Svoj sľub sme dodržali

Školský rok 2016/2017 sa pomaly rozbieha a s ním aj rôzne školské a mimoškolské aktivity.

Žiaci našej školy sa spolu so svojimi pedagógmi zapájajú do rôznych zaujímavých činností. Tohtoroční druháci odštartovali dráhu rôznorodých podujatí návštevou Mestskej knižnice. Ešte v prvom ročníku sme absolvovali predprázdninovú akciu, ktorej cieľom bol výber detskej literatúry na dvojmesačný oddych. Spoločne sme si sľúbili prečítať vypožičané knihy do začiatku nového školského roka.  A tak sa aj stalo. Ba, dokonca sa našli medzi nami aj takí, ktorí navštívili knižnicu aj počas prázdnin a stihli si vymeniť knižky dva či trikrát. Aby sme spoločný sľub splnili a zároveň dodržali lehotu vypožičanej literatúry, vybrali sme sa vo štvrtok 8. septembra  za našou tetou knihovníčkou Mgr. Jankou Hrubou. V tento deň sme sa spoločne zásobili knihami na ďalšie dva mesiace.

Opäť povedú naše kroky týmto smerom v októbri, kedy zrealizujeme pravidelnú výmenu literatúry a zároveň sa zapojíme do aktivít zameraných na Medzinárodný deň školských knižníc.

Mgr. Jarmila Bandurová

page 1