V zdravom tele – zdravý duch, zdravá myseľ

Dnes  26. 2. 2019 sa na našej škole uskutočnila veľmi zaujímavá akcia- ,,AKADÉMIA  ZDRAVÉHO STRAVOVANIA“. Naši deviataci sa  mali možnosť dozvedieť mnoho zaujímavých zásad  o zdravom stravovaní. Dozvedeli sa a zároveň si utvrdili zásady z oblasti dodržiavania  pitného režimu, zásady správnej životosprávy . Mnohí sa aktívne venujú futbalu, florballu, hádzanej, dievčatá tancu , príprave na prijímacie pohovory, monitor a podobným , na  energiu náročným aktivitám .  Všetky naše aktivity a činnosť celého organizmu sú odkázané na prísun  živín, kyslíka a samozrejme vody- základnej podmienky života na Zemi.  A práve o tom, ako zabezpečiť  všetky tieto dôležité zložky pre naše telo a udržať telo vo forme , rozprávala sympatická pani Mgr.  Klaudia Šugrová – diétna sestra  – nutričný terapeut, ktorá zavítala medzi našich žiakov až z Nitry . Venuje sa šíreniu zdravej výživy medzi školákmi  na celom území Slovenska. Celá prednáška bola doplnená o ochutnávku zdravej čerstvej zeleninky, ktorú si žiaci sami naservírovali podľa vlastnej chuti a fantázie. Ako maškrtu dostali zdravú  müsli tyčinku a  mali možnosť  pochutiť si na zdravých čipsoch z rôznych olejnatých semienok a celozrnnej múky. Celá akcia sa veľmi vydarila , žiaci si určite uvedomili , že zdravá výživa je základom aj ich dobrého zdravia a super života. Čiže – už žiadne energetické nápoje, presladené malinovky, sladkosti a pod. Poďakovanie určite patrí  sestre Klaudii, p. uč z  CVČ  v KNM a tiež pani uč. z biológie.  Pripájame aj pár zaujímavých fotografií :