KALOKAGATIA 2016 – olympiáda detí a mládeže

V tomto roku sa otvorila Kalokagatia ako malá olympiáda 23.6.-24.6.2016, opäť v Trnave. A ZŠ Nábrežná opäť na majstrovstvách Slovenskej republiky (predtým dievčatá vo vybíjanej)!

Po rannom nástupe ešte rozospatých chalanov do auta (PS: Ďakujeme p.Čierňavovi za skorý ranný odvoz do Žiliny) J o 5,30 hod., sme pokračovali rýchlikom zo Žiliny do slovenského Malého Ríma – Trnavy. Po jazde vlakom sme sa roztrénovali 25-minútovou chôdzou do miesta otvorenia. Po zápise, predstavení sa divákom na tribúne a slávnostnom otvorení, sme sa presťahovali autobusom do Hlohovca, kde sa miestna Mestská športová hala stala našou arénou pre 2 dni turnaja v hádzanej.

Osem najlepších družstiev Slovenska v dvoch skupinách si to športovo rozdali v horúčave počasia aj športovej haly. Súpermi boli športové triedy a ligoví hráči zo všetkých krajov. Naša reprezentácia v zložení: M.Čelko, M.Čuraj, M.Holienčík, M.Jačmeník, A.Korduliak, M.Lehotský, O.Lisko, J.Pavlusík, J.Ščamba, L.Šmehyl, M.Tichý a vedúci I.Jurkovič – P-Kuljovský, robila česť rodičom, škole i mestu. Po prvom dni sme sa opäť busom presunuli do klimatizovaného hotela Magnólia v Piešťanoch. Po raňajkách nasledovala tá istá tortúra, preprava do Hlohovca, ďalší zápas a….. celkovo sme obsadili slušné 6.miesto, keďže silu konkurencie sme mali možnosť vidieť. A že sa bolo na čo pozerať! Celá atmosféra však prebiehala v duchu Fair-play, priateľské rozhovory mimo palubovku nahradili urputné zápasy priamo na nej. Ale o tom je hádzaná…Po záverečnom vyhodnotení sme vyskúšali ☺ naše ŽSR, Hlohovec-Leopoldov-Žilina a konečne Kysucké Nové Mesto. ☺ (I.J.)

Zanechať odpoveď