Valentínka pre blízkeho od detí zo ŠKD

Valentínsky týždeň sa na našej škole vyznačoval viacerými veľmi peknými akciami. Farebný týždeň či deň objímania vyčarili úsmev na tvári mnohým z nás.

Aj keď sa niekomu môže sviatok sv. Valentína zdať gíčový, na druhej strane je to čas zastaviť sa z každodenného zhonu a povedať svojim blízkym ako si ich vážime, ako ich máme radi či dokonca obdariť ich malou pozornosťou. V dnešnej dobe sú ľudia uponáhľaní a častokrát zabúdajú na svoje rodiny či priateľov.

My sme si s deťmi povedali, že tiež prispejeme a potešíme svojich blízkych. Deti táto myšlienka veľmi chytila a horlivo začali vyrábať rôzne druhy srdiečok a Valentínok. Niektorí šikovníci postíhali vyrobiť aj 5, 6 srdiečok pre celú rodinu. Dokonca sa nelenilo ani chlapcom, ktorí poväčšine chceli prekvapiť svoju maminu či starkú. Rodičia, ktorí prišli pre svoje deti museli mnohokrát čakať, kým ich syn alebo dcérka prácu dokončí. Niektorí si dokonca prisadli a svojim deťom pomáhali J

Keď sme sa pýtali pre koho vyrábajú deti srdiečka, odpovede nás milo potešili, boli rôzne. Potešilo nás, že sú deti už v takomto veku otvorené, srdečné, láskavé a myslia na svojich blízkych. Aj keď väčšina Valentína vníma ako sviatok zaľúbených, my sme mu dali celkom nový rozmer J

Niektoré odpovede detí:

Silvinka: „Ja dám srdce svojej staršej sestre“…

Andrejko: „Mám ho pre rodičov“…

Klaudika: „Toto srdiečko mám pre svojho dedka, lebo je chorý a chcem aby sa uzdravil“…

Miška: „Pani vychovávateľka, ja ale nestihnem vyrobiť všetkým srdiečka, mám toho veľmi veľa…(a začala menovať nozaj celú rodinu J) noo, potrebujem pre mamu, otca, sestru, krsnú Renátku, jedného bratranca, druhého bratranca, potom mám ešte jednu babku, druhú babku,….

Sofia: „Toto dám pre mamu a ešte vyrobím aj Vám pani vychovávateľka J“

Na záver už len dodáme, že dúfame, že sa vyrobené darčeky páčili a potešili srdcia našich najmilších J !!!