Včela medonosná – projektový deň so včelárom

Už sa stalo takmer tradíciou na našej škole, že každý rok v predvianočnom čase medzi našich žiakov zavíta vzácny hosť pán včelár Miroslav Káčerík z Horného Vadičova. Nebolo tomu inak aj teraz a 15. decembra 2016 sa žiaci 6-teho ročníka zúčastnili projektového vyučovania, ktorého súčasťou bola zaujímavá beseda zameraná na chov včely medonosnej, jej obrovský význam pre prírodu a pre ľudí. Žiaci sa dozvedeli mnohé zaujímavosti o práci samotného včelára, o chove a starostlivosti o včelu medonosnú. Získali veľa zaujímavých poznatkov o liečivých účinkoch včelieho medu a iných včelích produktov. Mali možnosť okúsiť pravý med od uja včelára a keďže sa blížili Vianoce sladučký med s oblátkou bol naozaj krásnym doplnením programu dňa. Svoje získané vedomosti využili žiaci pri tvorbe nápaditých plagátov, ktoré budú vystavené na chodbách našej školy a tak si ich budú môcť pozrieť a rozšíriť si svoje poznatky aj iní žiaci našej školy. Všetkým sa takto strávené dopoludnie v spoločnosti zaujímavého človeka náramne páčilo. Ďakujeme veľmi pekne  p. Káčeríkovi za čas, ktorý nám venoval a za ochotu s akou nám každoročne odovzdáva svoje vedomosti a skúsenosti. Naozaj ešte raz veľké ĎAKUJEME !