Postrehy z okresnej výstavy ovocia, zeleniny a aranžovania

V dňoch  30.9. – 2.10.2023 sa v DK v KNM konala okresná výstava ovocia, zeleniny a aranžovania, ktorú usporiadal Zväz záhradkárov  Kysuckého Nového Mesta  pod vedením jeho predsedu p.I.Červenca  . Počas týchto dní si mohli návštevníci výstavy pozrieť  nádherné dopestované plody ovocia, zeleniny a tiež aj jesenné aranžmány –  výsledok celoročnej práce jednotlivých záhradkárov z mesta , ale aj zo širokého okolia . Aj  naša škola sa prezentovala svojimi  vlastnoručne vypestovanými  tekvicami, cuketami, mrkvou, petržlenom, cibuľou, cesnakom ,patizónmi , paradajkami či papričkami . Celú našu časť  spestrili krásne farebné cínie, ktoré zdobia náš školský pozemok  a časť priestoru pred školou. V pondelok bola výstava sprístupnená najmä pre deti našich škôl  a tiež aj materských škôlok. Naši žiaci si tak mohli popozerať  jednotlivé odrody ovocia a zeleniny, krásne strapce hrozna dopestovaného u nás na Kysuciach ,  mali možnosť vidieť aj menej známe druhy zeleniny  a tiež našu ocenenú,, tekvicu odrody Goliáš“, za ktorú sme získali ako škola 10.miesto v súťaži o najkrajšiu zeleninu a ovocie . Ocenenie nás veľmi potešilo  a je pre nás povzbudením do ďalšej práce s deťmi na našom školskom pozemku .Veríme tomu, že získané vedomosti využijú aj vo vlastných záhradkách. Pripájame aj zopár pekných fotografií  z výstavy a našich vypestovaných kvetín, posúďte sami :