Zápis do cechu…

Sme prváci Základnej školy, Nábrežná v Kysuckom Novom Meste. Len ôsmy mesiac chodíme do školy a preto s radosťou chceme všetkým oznámiť, že vieme čítať.V dňoch 8 a 9 . 4. 2015 sme sa spolu s pani učiteľkami navštívili Mestskú knižnicu – Úsek literatúry pre deti a mládež v Kysuckom Novom Meste kde nám tety knihovníčky pripravili  – slávnostný zápis  do cechu čitateľov knižnice. Aby sme mohli byť pasovaní za čitateľov knižnice museli sme  predviesť, čo všetko  za ten jeden „prvý“ rok sme sa v škole  naučili. A veru nedali sme sa zahanbiť. Písmenká, číslice, ročné obdobia a mesiace sme vedeli naspamäť. Ani s čítaním nebol žiadny problém. Tety v knižnici nám  pripravili prechádzku rozprávkovou krajinou, ktorá bola plná prekvapení. Hľadali sa hrdinovia rozprávok. Potom sa rozprúdil kolotoč zvedavých otázok (a bolo ich veru neúrekom), na ktoré teta knihovníčka odpovedala .Detské očká nám zažiarili, aj keď sa začalo so slávnostným pasovaním. Odchádzali sme s predsavzatím, že sa čoskoro uvidíme, už ako čitatelia.

Zanechať odpoveď