Prišla jar

Prišla jar a všetko mení. Matka príroda sa prebúdza zo svojho krásneho a dlhého sna. Aj slniečko sa snaží svojimi lúčmi dotknúť každého kúsku spiacej zeme, …….takto sa začala 21.4.2015 beseda s prváčikmi na ZŠ Nábrežná v Kysuckom Novom Meste o krásach našich Kysúc.
Lektori CHKO KYSUCE RNDr. Peter Drengubiak, Ing. Zuzana Václavová a Richard Pekara, nám dali možnosť dozvedieť sa bližšie o matke prírode na Kysuciach, a taktiež o zákonoch, ktoré v nej platia. Predstavili nám zvieratá, ktoré žijú na Kysuciach. Hovorili, že ich cieľom je nielen pozorovať, prikrmovať zvieratká, ale aj pomôcť tým, ktorí majú snahu zachrániť zraneného živočícha, alebo opustené mláďa, poradiť im čo robiť, na koho sa obrátiť. Rozprávali sme sa, že v prírode sa nachádza množstvo zvierat, ktoré nie vždy môžeme vidieť, pretože sú väčšinou plaché. Beseda bola pre nás neskutočne zaujímavá. Mali sme možnosť vidieť aj sadrové odliatky stôp zvierat, ktoré nás veľmi zaujali.
Aj keď sme spolu strávili skoro dve hodiny, stále toho nebolo dosť, otázky sa nám v hlavičkách rodili stále nové a nové,…bolo nám ľúto, že sme museli besedu ukončiť. Ale ujovia a teta sľúbili, že sa ešte niekedy za nami zastavia…
Aj keď mesiacu apríl pripisujeme prívlastok mesiac lesov nezabudnime, že Príroda je pre každého človeka najkrajšie a najzdravšie prostredie po celý rok . Teta a ujovia ďakujeme!

IMG 9935

IMG 9915

Zanechať odpoveď