Zober loptu, nie drogy

Naša škola sa stala po prvýkrát jedným z hlavných organizátorov projektu Zober loptu, nie drogy. Hlavnou myšlienkou športového dopoludnia pre 72 detí z pätnástich materských škôlok okresu Kysucké Nové Mesto bolo spojiť športovanie a dobré pocity z neho s posilňovaním zdravia a odstrániť tak potrebu umelých zážitkov získavaných prostredníctvom drog. Drog nie len doslova, ale aj od závislosti na hracích automatov a vysedávania pri počítačoch, či mobiloch. Generálnym partnerom projektu je občianske združenie Zober loptu, nie drogy a okrem našej školy na ňom  v tento deň participovali aj Spoločný školský úrad Rudina a SOŠ strojnícka v Kysuckom Novom Meste. Deti súťažili v štyroch disciplínach: prekážkový a štafetový beh, hod loptičkou na cieľ a skok do diaľky z miesta. Počasie všetkým prialo a tak súťažiaci podávali uznania hodné výkony, za ktoré aj boli odmenení diplomami a vecnými cenami.  Celé dopoludnie spestrili svojimi ukážkami aj členovia dobrovoľného hasičského zboru z KNM a pracovníci dopravného inšpektorátu z Čadce. Poďakovanie patrí rovnako aj hlavným rozhodcom, našim telocvikárom a žiakom 9.B triedy.

Zanechať odpoveď