Zážitky z našich túr

Dňa 25. apríla sme sa vybrali opäť na túru . Príroda nás priam pozývala , aby sme ju išli navštíviť. Tak sme sa aj s pani učiteľkami , ktoré vedú turistický krúžok vybrali na Neslušské vrchy- konkrétne na Vrchrieku. Počasie bolo priam ideálne a my sme si to veru vychutnávali. Okrem toho sme mali výbornú opekačku a samozrejme super náladu. Nohy nás síce boleli , ale stálo to za to. Ďalšou vydarenou akciou bola túra  na Rochovicu, ktorú sme absolvovali 1. mája . Po ceste sme mali možnosť vidieť mnohé druhy rastlín, mnohé aj zákonom chránené. Počuli sme hlas kukučky aj klopkanie  ďatla.  Spolu s turistami z Kysuckého Nového Mesta sme vystúpili na našu Rochovicu- je to vrch po pravej strane smerom na Žilinu pri zástávke v Brodne.  Je súčasťou CHPV Kysuckej brány, po ľavej strane  sa nachádza vrch Brodnianka, ktorý sme zdolali ešte v jeseni. Ako odmena nás čakal chutný guláš  a horúci čajík . Bolo super.

Zanechať odpoveď